ČAK DEVETNAEST NOVIH IMENA U LINE-UPU FESTIVALA ULTRA EUROPE

Festival Ultra Europe nastavlja privlačiti pažnju obožavaoca elektronske muzike iz svih delova sveta, a najavom novih imena izvođača koji će ovo leto zapaliti Poljud, potvrđuje svoj status najiščekivanijeg događanja letnje sezone. Alesso, Disclosure, Marco Carola, Example, Paul Kalkbrenner Pretty Lights i Showtek zvezde su koje će po prvi put nastupiti na najsavremenijim binama festivala Ultra Europe, a pridružiće im se i, od prošle godine festivalskoj publici dobro poznati Sunnery James & Ryan Marciano, Steve Aoki i Knife party. U sklopu drugog izdanja festivala nastupiće još i druga imena sa svetske elektronske scene: Above & Beyond, Aly & Fila, Andrew Rayel, The Chainsmokers, Cosmic Gate, Deorro, Danny Avila, Marco Carola, Paul Van Dyk i Ørjan Nilsen. Tako je trenutno potvrđeno čak 31 izvođač s vrhova top lista uz koje će u Splitu ovo leto plesati posetioci iz više od 100 zemalja sveta.

 

Potvrda rekordnog interesa za festival Ultra Europe došla je i pretprošli vikend, kad je nakon nešto više od 48 sati od puštanja u prodaju, rasprodan prvi kontingent ulaznica za ekskluzivnu završnicu Ultra Beach, koja će se i ove godine održati ispred hotela Amfora na Hvaru. Tako će jedno od najlepših svetskih turističkih središta ponovo doći posetioci iz više od 100 zemalja sveta, a festival Ultra Europe se još jednom predstavio kao jedinstvena kombinacija vrhunskog muzičkog i turističkog iskustva i učvrstio poziciju Hrvatske na karti najpoželjnijih festivalskih destinacija.

 

„Festival Ultra Europe nije samo muzički dogadjaj; to je jedinstveno iskustvo koje posetiocima, osim uživanja u muzici trenutno najpopularnijih DJ-eva sveta, pruža i mogućnost otkrivanja hrvatske obale i Jadranskog mora kao vrhunske turističke destinacije, koje je ujedno i savršena kulisa za najsavremeniju produkciju koja prati festival. Posebno nas veseli činjenica da ove godine interes dolazi iz još više zemalja sveta i da su obožavaoci prepoznali naše napore da im osiguramo još bolje festivalsko izdanje. S novom najavom izvođača, među kojima su oni trenutno najpopularniji i najtraženiji na našim društvenim mrežama, pokazujemo da su nam naši posetioci na prvom mestu, pa iako je do festivala ostalo još tri meseca, već sad možemo reći da će ovogodišnje izdanje biti barem za 30 posto veće od premijernog“, izjavio je Joe Bašić, direktor firme Adria MM Produkcija, koja je hrvatski suorganizator festivala i podsetio da se ulaznice za sva tri dana festivala u Splitu mogu po ceni od 129 eura kupiti na www.ultraeurope.com, a na istoj su adresi dostupne i ekskluzivne dnevne VIP ulaznice po ceni od 99 eura.

 

Da su novi izvođači u line-upu ovog, kako ga nazivaju, destinacijskog festivala, zaista među najpopularnijima dokazuju i njihove pozicije na top listama pa je tako Alesso, progressive house DJ, koji drži 13. mesto na top listi časopisa DJ Mag nedavno došao na prvo mesto u Ujedinjenom Kraljevstvu sa singlom Under Control, koji je nastao u saradnji s Calvinom Harrisom. Britanski duo, Disclosure, poznat je i široj publici zahvaljujući svom iznimno dobro prihvaćenom albumu Settle koji je zarazio svetske radio stanice i nominovan je za ovogodišnji Grammy. Kultni status u Ujedinjenom Kraljevstvu ima i Example, još jedno sasvim novo ime na domaćim listama koji će, za očekivati je, u Splitu predstaviti svoj nadolazeći album Live Life Living koji izlazi u maju. Ljubitelji underground zvuka zasigurno jedva čekaju nastup Paula Kalkbrennera, DJ-a, producenta i glumca iz Berlina. Derek Vincent Smith, bolje znan kao Pretty Lights, dolazi iz SAD-a i izvrsno kombinuje više različitih stilova u muzici: hip-hop, vintage funk i soul. Njegov album iz 2013. godine, Color Map of the Sun, konkurent je već spomenutoj grupi Disclosure za ovogodišnji Grammy.

Australski duo Knife Party koji čine dva člana jednako popularne grupe Pendulum, prošle su godine oduševili publiku sa svojim inovativnim miksom electro-housea, dubstepa, moombathonaa, a ove godine se od njih može očekivati još više. Još jedan dvojac kojeg čine braća, poznati kao Showtek, po prvi će put nastupiti na pozornici festivala Ultra Europe, a trenutno svi željno očekuju službeni singl Bad, na kojem su sarađivali sa još jednim izvođačem koji će nastupiti u Splitu, David Guettom. I dok je prošle godine Steve Aoki bio zadužen za zabavu na ekskluzivnoj završnici, ove će godine američka zvezda nastupiti na glavnoj bini na Poljudu, a s obzirom na njegov ekscentrični imidž, publiku zasigurno očekuju iznenađenja.

 

Avatar photo

Autor: Igor