VIŠE OD 40 000 LJUDI VEĆ SPREMNO ZA NAJBOLJI EVROPSKI FESTIVAL!

Više od 40 000 ljudi iz preko 60 država širom sveta već je spremno za EXIT avanturu! Interesovanje je veće nego ikada do sada, a ulaznice za pojedine dane uskoro mogu biti rasprodate. Svi oni koji sebi još nisu obezbedili karte neka požure da iskoriste promo cene koje važe još samo danas i sutra!

Prvi kamperi već su pristigli u EXIT Village, Novi Sad je krcat stranim turistima, bine su uveliko u izgradnji i već za vikend osetila se tako dobro poznata predfestivalska atmosfera i elektricitet u vazduhu. Youth Fair počinje danas, a u četvrtak u 19h biće otvoren EXIT festival, na kojem će nastupiti preko 400 izvođača na gotovo 20 festivalskih bina! Kapije festivala otvaraju se u četvrtak u 19h!

ULAZNICE

Interesovanje za EXIT avanturu je ogromno, a do 9. jula u ponoć važe sledeće cene ulaznica za festival: Cena ulaznice za EXIT 6.990 dinara, a za EXIT AVANTURU (EXIT+SEA DANCE) 7.990 dinara, dok su dnevne ulaznice dostupne po ceni od 2.990 din. Od četvrtka, 10. jula ulaznice za EXIT biće dostupne samo na ulazima na festival i to po cenama od 11.990 dinara za EXIT, 16.980 dinara za EXIT AVANTURU, dok će 3.300 dinara iznositi dnevna ulaznica začetvrtak, a 3.500 dinara za sve ostale dane festivala. Cena trodnevne ulaznice za Sea Dance festival iznosi 3390 dinara. Ova cena će važiti sve do 12. jula, nakon čega će ulaznice biti dostupne samo u Crnoj Gori.

Posetioce ovogodišnjeg EXIT Festivala očekuje fantastičan i raznovrstan program koji sadrži nebrojeno mnogo ekskluzivnih imena koja prvi put dolaze u Srbiju:

• Rudimental, najbolji novi bend 2013. koje je svetska publika svojim glasovima nagradila prestižnim priznanjem na UK Festival Awards

• Damon Albarn, osnivač Blur i Gorilaz je ove godine nezaobilazni hedlajner svih najvećih evropskih festivala!

• Skrillex, Afrojack, Carl Cox – megalomanski paket – kralj dubstepa, car EDM-a, prvi čovek tehna i nesvakidašnjih žurki!

• Suede, začetnik brit popa, puta koji su nastavili Oasis i Blur, ekskluzivno dolazi na EXIT – prvi put u regionu!

PROGRAM, SATNICA I MAPE

• Hurts – žestoki koncertni sastav kojeg je publika najvećeg i najstarijeg svetskog festivala Glastonberi proglasila za “najbolju svirku”, pored žestoke konkurencije u vidu sastava Coldplay, U2, Beyoncé, Artic Monkeys i mnogih drugih.

• Gloria Gaynor – Glavna bina EXIT festivala će opravdati sveto tlo istorije muzike dok budemo uživo slušali “I Will Survive” – najveći hit svih vremena.

• Pet Shop Boys – PSB pripremaju uz dizajn kraljicu Es Davlin neviđenu ceremoniju otvaranja EXIT-a – to nije samo koncert, to je mjuzikl, predstava, novi umetnički izraz!

• Stromae – Belgijski hitmejker koji ima više od pola milijarde pregleda na Youtube, i autor mega-zaraznih hitova Alors on Dance, Papaoutai, Formidable

• Pretty Lights – je američki elektro mag koji se proslavio analogno snimajući sebe i kolege i potom štampajući novonastale pesme na ploče. Njegovi nastupi se ne smeju propustiti! i mnogi drugi!

Više o izvođačima na http://bit.ly/1ofDGLD .

Mapa – Exit Village

Mapa – Novi Sad

Satnice za festival dostupne su na ovom linku. Satnice su podložne promenama!

EXIT VILLAGE

Exit vilidž je svakako najpopularnije stecište posetilaca Exita, kako domaćih kako i inostranih, mesto gde se žurka ne završava, ove godine na jednoj od najpristupačnijih lokacija blizu centra, plaže i tvrđave – pored otvorenih bazena SPENSa. Ljudi iz celog sveta, uvek neko spreman za nova poznanstva, iskustvo spavanja u šatoru, muzika koja ne prestaje da svira, sve ovo čini naše selo jedinstvenim i neponovljivim iskustvom festivala, koje žele da okuse i oni kojima je Exit komšija sa tvrđave.

Kamp je otvoren od 7. do 16. jula, a ulaznice po ceni od 2700 dinara, možete kupiti na recepciji vilidža. Ove godine, kao i prošle, plaćanje na EXITu se vrši putem festivalskih kartica. Glavna prednost ovog sistema je da posetioci festivala ne moraju da pogađaju unapred šta će piti te večeri, već mogu jednostavno da uplate novac koji planiraju da potroše tokom trajanja festivala. I najvažnije za posetioce, preostali novac na kartici posetioci mogu da povrate u bilo kom trenutku na festivalu, kao i u određenim filijalama OTP banke do 25. jula. Veoma je bitno sačuvati račun PRVE uplate jer bez njega nije moguća refundacija preostalih sredstava!

PLAĆANJE FESTIVALSKOM KARTICOM, PIĆE, HRANA…

NAPOMENA: Plaćanje uz pomoć festivalske kartice biće oficijalni sistem plaćanja i na SEA DANCE festivalu. U pitanju su, međutim, dve različite države i valute i zakon ne dozvoljava korišćenje iste festivalske kartice na oba festivala, te festivalska kartica sa EXIT festivala neće moći biti korišćena i na SEA DANCE festivalu.

Više o pravilima plaćanja festivalskom karticom na http://bit.ly/1lPER35.

Festivalskom karticom na EXITu možete kupiti sokove, pivo, vino, vodu, hranu i suvenire. Hrana u Foodlandu plaća se gotovinom. U Foodlandu može se osim domaće, grčke, italijanske, kineske hrane, fast fooda, kuvanih jela, konditorskih proizvoda i jela sa roštilja, kupiti i vegeterijanska hrana.

DODATNI SADRŽAJI NA EXITU

Muzički festivali davno nisu samo pitanje muzike, već i sjajne zabave! I ove godine na Exitu nas očekuje more zabavnih sadržaja koje je festival pripremio za sve svoje posetioce! Na samom ulasku na festival bićete u prilici da vidite spektakularnu atrakciju, koja nam dolazi pravo iz Engleske, The Dukes Box, jedini živi džuboks! Pritiskom na dugme sa određenom pesmom naručujete uživo izvedbu omiljenih numera. Dođite i izaberite svoju pesmu: http://bit.ly/1oD9m0J.

Jedna od najvećih atrakcija na tvrđavi je kao i prošle godine OTPadni chill zona, koja se nalazi između OTPevaj Karaoke bine i Latino bine.

Duh srednjevekovne tvrđave oživeće vitezovi iz radionice Green Shield Workshop, koja je specijalizovana za izradu oklopa i kostima prevashodno srednjevekovne, Sci-Fi, Steampunk tematike. Posetite jedinstvenu radionicu smeštenu preko puta Explosive bine na EXITu: http://bit.ly/1thZKO6 .

Na Art terasi State of EXIT zone omladinska organizacija Relay pokazaće vam čari besplatne ručne masaže. Ukoliko ste pak odmorni dođite da oslikamo vaše telo UV bojama, a kada vam zatreba pauza tu je i naš mini chill i maseri koji će vam odmor učiniti potpunim. Ukoliko ste više raspoloženi za masažne fotelje odmah pored Relay-a, a i u samom kampu možete uživati u čarima Arcus masažnih fotelja. Treću godina za redom na Cross Roadu nas očekuje Beauty Attack powered by Alexandar, na kome će posetioci imati priliku da ulepšaju svoj party styling od frizura neonskih boja, do atraktivnih glitter i body paint tetovaža.

Po treći put u EXIT-ovom kampu imaćete priliku da uživate sa Relay organizacijom, koji pod parolom Find Your EXIT nude voćku za cigaretu, društvene igre, sportske igre, treasure hunt i mnoge druge aktivnosti.

YOUTH FAIR ADVENTURE – ZAGREVANJE ZA EXIT

Kao i prethodne tri godine, zagrevanje za EXIT počinje dva dana pred festival uz dve bine u sklopu Regionalnog sajma omladinskog turizma – Youth Fair. Na glavnoj bini, na Trgu Slobode, tokom muzičkog dela sajma, “Youth Fair Adventure” 8. jula nastupiće legendarni Bajaga i Instruktori i Positive Vibrations Movement, dok će 9. jula nastupiti Marčelo i Iskaz i Lollobrigida. Na manjoj bini, kod Katoličke porte biće predstavljene neke od najomiljenijih bina EXIT festivala – Reggae i Latino stage uz egzotične latino plesove i reggae ritmove, Hornsman Coyote-a, Sajsi MC i BKO i mnoge druge…

Specijalna projekcija filma “Velika lepota” Paola Sorentina u sredu, 9. jula u 22h na testiranju Dance Arene

Dan pred početak festivala, u sredu, 9. jula u 22h specijalnom projekcijom filma „Velika lepota“, italijanskog reditelja Paola Sorentina u okviru testiranja nove, do sada neviđene tehnike na omiljenom densfloru EXITa, biće najavljen veliki povratak EXIT bioskopa, ali i još moćnija i kompleksnija produkcija Dance Arene koju čini preko 200 m2 LED ekrana u visokoj rezoluciji i najnoviji zvučni sistem snage preko 300.000W. Za ovu projekciju biće otvoren ulaz kod Lovotursa, a publika će u ovom ostvarenju moći da uživa besplatno testiranju Dance Arene

Avatar photo

Autor: Igor